Для звернень громадян: тел. (061) 787 47 44, (061) 280 07 30, +38 (095) 27 57 196.

image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

День Збройних Сил України

Щорічно 06 грудня відзначається День Збройних Сил України – свято справжньої мужності, героїзму і відваги. Свято було започатковано постановою Верховної Ради України у 1993 р. Дата святкування була обрана не випадково – саме 6 грудня 1991 р. було ухвалено закон «Про Збройні Сили України». В умовах повномасштабного вторгнення росії, що розпочалося 24 лютого 2022 року, роль цього дня набуває особливого значення. В цей день ми низько вклоняємося подвигу тих, хто віддав життя за Україну та всім тим, хто боронить Україну на фронтах визвольної війни.

Детальніше:День Збройних Сил України

До вшанування Дня пам’яті жертв Голодомору

День пам’яті жертв Голодоморів в Україні у 2024 році припадає на 23 листопада. Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Вшанування пам’яті жертв Голодомору є справжнім запобіжником повторення трагедій у майбутньому.

Детальніше:До вшанування Дня пам’яті жертв Голодомору

День визволення України від нацистських загарбників 28 жовтня 1944 року

Сьогодні виповнюється 80 років з дня остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. Пам’ятний день встановлений відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року для вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу.

Деокупація українських земель під час Другої світової війни розпочалася наприкінці 1942 року з визволення с. Півнівка, що на Луганщині, а завершилася 28 жовтня 1944 року, коли були звільнені населені пункти найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття.

Детальніше:День визволення України від нацистських загарбників 28 жовтня 1944 року

Чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

16 жовтня 2024 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області.

На засіданні були підбиті підсумки роботи Державного архіву та архівних установ області за 9 місяців 2024 року, розглянуто питання про стан виконавської дисципліни та контролю за виконанням документів у Державному архіві Запорізької області та про стан протидії корупції в Державному архіві Запорізької області за 9 місяців 2024 року, а також про стан підготовки Державного архіву та архівних установ Запорізької області до роботи в осінньо-зимовий період 2024-2025 років

З усіх питань були прийняті відповідні рішення.

Детальніше:Чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

До 85-річчя діяльності Запорізького обласного театру ляльок

Театр розпочав свою діяльність у серпні 1939 р. Засновником –організатором театру була Надія Йосипівна Копп — художній керівник і режисер. До липня 1941 р. театр створив 10 великих вистав, серед яких були такі: «За щучим велінням», «Золотий ключик», «Горбоконик», «Вовк та семеро козенят», «Кіт у чоботях», «Мійдодір». У липні 1941 р. театр був розформований, а весь чоловічій склад був призваний до лав червоної армії.

Детальніше:До 85-річчя діяльності Запорізького обласного театру ляльок

Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

25 вересня 2024 рокув Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області. Під час засідання розглянуто питання про план роботи Державного архіву Запорізької області на IV квартал 2024 року і прийняте відповідне рішення.

Детальніше:Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

«Перший український комбайн» (до 95-річчя випуску запорізьким заводом «Комунар» першого вітчизняного комбайну)

18 вересня 1929 року відбулося випробування першого вітчизняного зернозбирального комбайну, який був створений на запорізькому заводі «Комунар». Його випуск був здійснений завдяки праці колективу молодих інженерів заводу під керівництвом професора, вченого в галузях сільськогосподарського машинобудування та сільськогосподарської механіки, академіка Академії наук УРСР Василенка Андрія Овер'яновича.

Детальніше:«Перший український комбайн» (до 95-річчя випуску запорізьким заводом «Комунар» першого...

Увага!

Через технічні проблеми тимчасово зв’язок за номером телефону 061 787 47 44 відсутній.

Для отримання інформації прохання звертатися за номером 061 280 07 30

Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

З історії створення та діяльності Олександрівської міської чоловічої гімназії

08 вересня 1909 р. в м. Олександрівськ Олександрівського повіту Катеринославської губернії (нині м. Запоріжжя) відкрилась чоловіча прогімназія (неповний середній навчальний заклад для хлопчиків з 4-річним курсом навчання). Але вже у наступному році, 03 серпня 1910 р., Олександрівська чоловіча прогімназія була перетворена на чоловічу гімназію (8 класів). На початку своєї діяльності чоловіча гімназія розміщувалася у будівлі Олександрівського комерційного училища.

Детальніше:З історії створення та діяльності Олександрівської міської чоловічої гімназії

До Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

День пам’яті захисників України відзначається щорічно 29 серпня відповідно до Указу Президента Володимира Зеленського від 23 серпня 2019 року № 621/2019 «Про День пам’яті». Для вшанування пам’яті та героїзму загиблих захисників було обрано саме цю дату, оскілки її приурочено до воєнних подій на Сході України.

Детальніше:До Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і...

До Дня Державного Прапора і Дня Незалежності України

23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий стяг. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України.

Детальніше:До Дня Державного Прапора і Дня Незалежності України