Для звернень громадян: тел. (061) 787 45 51

image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

До Міжнародного дня рідної мови

Міжнародний день рідної мови святкують з 21 лютого 2000 р. Мова – це форма культурного й національного життя, через неї розкриваються національні ознаки, культура, ступінь свідомості, внутрішній світ людини, самоідентифікація. Як ніхто краще за письменників, поетів висвітлює всю та красу та багатогранність рідної мови через свою творчість.

Подробнее: До Міжнародного дня рідної мови

Відбулося підсумкове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

14 лютого 2024 року в Державному архіві Запорізької області відбулося підсумкове засідання колегії, на якому були підбито підсумки роботи архівних установ області за 2023 рік та окреслено головні напрями розвитку архівної справи у Запорізькій області на 2024 рік, розглянуто питання про роботу Державного архіву Запорізької області щодо дотримання вимог чинного законодавства з питань запобігання і протидії корупції у 2023 році.

Подробнее: Відбулося підсумкове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Державний архів Запорізької області взяв участь у круглому столі «Адвокатура Запоріжжя: історія та сучасність» та відкритті кабінету-музею адвокатури.

06 лютого 2024 року на базі Національного університету «Запорізька політехніка» відбувся круглий стіл «Адвокатура Запоріжжя: історія та сучасність». Проведено дискусію щодо перспектив вивчення і збереження історичної пам'яті адвокатури Запоріжжя. Під час дискусії було обговорено дослідження з історії загальної, регіональної адвокатури України та персоніфікованої історії цієї галузі. У межах цього заходу було урочисто відкрито кабінет-музей історії адвокатури Запорізької області, 20-й в Україні

Подробнее: Державний архів Запорізької області взяв участь у круглому столі «Адвокатура Запоріжжя: історія та...

Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

24 січня 2024 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області. Під час засідання розглянуто такі питання:

Подробнее: Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

До дня Соборності та Свободи України.


З історії становлення Української державності на Запоріжжі в 1917 – 1919 рр.

До дня Соборності та Свободи України (22 січня).

Подробнее: До дня Соборності та Свободи України.

День працівників архівних установ

В Державному архіві Запорізької області з нагоди Дня працівників архівних установ, відбулось урочисте нагородження працівників.

 

Наказом директора Державного архіву Запорізької області від 15.12.2023 № 177-к Почесними Грамотами нагороджені:

 

Засідання колегії Державного архіву Запорізької області

20 грудня 2023 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області.

В ході засідання розглянуто такі питання:

Подробнее: Засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Пам’ятаємо! Єднаємося! Переможемо!

«До Дня пам’яті жертв Голодоморів»

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 рр. і масових штучних голодів 1921–1923 рр. та 1946–1947 рр. В цей день Україна згадує про мільйони людських життів, які були втрачені внаслідок політики радянської влади, спрямованої на знищення української нації. Підтвердженням цьому є сотні свідчень очевидців, листи, записи в щоденниках та інші документи. Представляємо добірку документів, що зберігаються в Державному архіві Запорізької області, які розповідають про Голодомор 1932 – 1933 рр.

Подробнее: Пам’ятаємо! Єднаємося! Переможемо!

До 135-річчя від народження Махна Нестора Івановича

Махно Нестор Іванович (7 листопада 1888р. - 1934 р.) - український повстанський отаман, один з лідерів анархістського руху в Україні, протягом 1918–1921 рр. очолював значні селянські маси на півдні України та воював практично з усіма владами та режимами, що існували в той час.

Подробнее: До 135-річчя від народження Махна Нестора Івановича

Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

18 жовтня 2023 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області.

На засіданні були підбиті підсумки роботи Державного архіву та архівних установ області за 9 місяців 2023 року, розглянуто питання про стан виконавської дисципліни та контролю за виконанням документів у Державному архіві Запорізької області та про стан протидії корупції в Державному архіві Запорізької області за 9 місяців 2023 року, а також про стан підготовки Державного архіву та архівних установ Запорізької області до роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років.

Подробнее: Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Засвідчення та проставлення апостилю на архівних документах.

Державна архівна служба України з 19 вересня 2023 року здійснює прийом архівних документів на засвідчення та проставлення апостилю відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 27.06.2023 № 2382/5 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів щодо впорядкування відносин з проставлення апостиля», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.06.2023 за № 1081/40137.

Подробнее: Засвідчення та проставлення апостилю на архівних документах.