Для звернень громадян: тел. (061) 787 45 51

image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

РІШЕННЯ № 1

РІШЕННЯ

колегії Державного архіву Запорізької області

 

28.05.2014

м. Запоріжжя

1

 

Про заохочення представників засобів масової інформації області за найкраще висвітлення діяльності місцевих архівних установ, історичного минулого України та Запорізької області за допомогою оприлюднення та популяризації документів Національного архівного фонду до Дня журналіста

Розглянувши результати конкурсу за найкраще висвітлення діяльності місцевих архівних установ, історичного минулого України та Запорізької області за допомогою оприлюднення та популяризації документів Національного архівного фонду, проведеного серед представників місцевих засобів масової інформації, на виконання наказу Державного архіву Запорізької області від 26.04.2010 № 39 «Про затвердження Положення про проведення щорічного конкурсу серед представників засобів масової інформації за найкраще висвітлення діяльності місцевих архівних установ, історичного минулого України та Запорізької області за допомогою оприлюднення та популяризації документів Національного архівного фонду», колегія відмічає, що на конкурс були представлені матеріали місцевих ЗМІ за 2013 рік архівними відділами Веселівської, Вільнянської, Запорізької, Кам’янсько-Дніпровської, Михайлівської, Розівської райдержадміністрацій та Запорізької і Енергодарської міських рад.

Слід відзначити постійну активну участь у конкурсі основної частини цих районів і міст Запорізької області. Вперше на конкурс цього року надіслали публікації архівні відділи Михайлівської райдержадміністрації та Запорізької міської ради.

Як і раніше, більшість статей присвячені подіям Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.:

(публікації Федорова О.О. в газеті «Колос» (Веселівський район), Ковальової О.О. в газеті «Червоний промінь» (Запорізький район), Митенкової Г.Г. в газеті «Новини дня» (Кам’янсько-Дніпровський район), Світличної Т.Г. в газеті «Михайлівські новини» (Михайлівський район), Подрєз Л.І. в газеті «Роз-інформ» (Розівський район), Іванця Ю.П. в газеті «Запорізька Січ» (м. Запоріжжя));

долям видатних земляків:

(публікації Федорова О.О. в газеті «Колос» (Веселівський район), Пихтєєвої В.П. в газеті «Дніпровські вогні» (Вільнянський район), Митенкової Г.Г. в газеті «Новини дня» (Кам’янсько-Дніпровський район), Світличної Т.Г. в газеті «Михайлівські новини» (Михайлівський район), Подрєз Л.І. в газеті «Роз-інформ» (Розівський район), Іванця Ю.П. в газеті «Запорізька Січ» (м. Запоріжжя).

У Енергодарській міській газеті «Рост», надруковано статтю Табакаєва К.С. «С высоты птичьего полета» про будівництво димових труб ДТЕК Запорізької ТЕС та людей, що працювали на цьому об’єкті.

У більшості публікацій висвітлюються різні за тематикою та хронологією сторінки історії рідного краю. Як і в попередні роки журналісти звертаються, зокрема, й до «усної історії».

Уваги заслуговують публікації Пихтєєвої В.П. присвячені видатним землякам-вільнянцям: поету Олександру Стешенко та вчительці Олександрі Бринзі. Окремо слід відмітити цикл статей Світличної Т.Г., присвячених визволенню Михайлівського району від фашистської навали та статтю про земляка Героя Соціалістичної Праці Пенькаса В.А. (до 75-річчя заснування звання Героя Соціалістичної Праці). Привернула увагу Митенкова Г.Г., яка окрім статей до 69 річниці визволення Кам’янсько-Дніпровського району від фашистів, зробила екскурс в історію публікацій газети (про що писала газета у далекому 1978 році).

Враховуючи зазначене, колегія Державного архіву Запорізької області

ВИРІШИЛА:

1. Визначити переможцями конкурсу за найкраще висвітлення діяльності місцевих архівних установ, історичного минулого України та Запорізької області за допомогою оприлюднення та популяризації документів Національного архівного фонду до Дня журналіста:

1) Пихтєєву Віру Пантеліївну, члена Спілки журналістів України, завідувача відділу сільського господарства Вільнянського районного комунального підприємства «Редакція газети «Дніпровські вогні» за висвітлення історії краю через долі земляків ‑ видатних особистостей.

2) Світличну Тетяну Григорівну, члена Спілки журналістів України, кореспондента Комунального підприємства «Редакція газети «Михайлівські новини» за серію публікацій про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., долі земляків.

3) Митенкову Галину Григорівну, кореспондента Комунального підприємства «Редакція газети «Новини дня» за публікації про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., долі земляків.

2. Нагородити переможців Почесними грамотами Державного архіву Запорізької області.

Голова колегії

О.С. Тедєєв

Секретар колегії

А.А. Федько