Для звернень громадян: тел. (061) 787 45 51

image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

IV КОЗАЦЬКА МІЖНАРОДНА ВОЄННО-ІСТОРИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

8 червня 2023 року відбулася IV Козацька Міжнародна воєнно-історична конференція на честь великих перемог у битві під Оршею, у литовсько-московських війнах та видатної полководчої діяльності гетьмана Костянтина Острозького, в якій взяв участь Державний архів Запорізької області в особі заступника директора – начальника відділу організації і координації архівної справи Антоніни Федько.

Цей захід відбувся на виконання Указів і рішень Президента України Володимира Зеленського в сфері зміцнення обороноздатності на підтримку євроатлантичної інтеграції країни та на виконання вимог державних Стратегій з інформаційної безпеки та національно-патріотичного виховання молоді України.

Ще з періоду середньовіччя Україна робила європейський вибір беручі участь у багаторічному протистоянні у литовсько-московських, польсько-московських війнах. Сьогодні всі ці історичні події мають великий вплив на розвиток патріотизму в нашій країні, на державну політику сьогодення. Учасники конференції долучилися до ретроспективного аналізу воєнних дій у битві під Оршею, дізналися методологію дослідження козацьких родин, ознайомилися з архівними документами та рідкісними книгами. Був зроблений акцент на вивченні української історії, історичних постатей та подій.