Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області, на якому підбито підсумки конкурсу серед представників засобів масової інформації області до Дня журналіста

28 травня 2014 року відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області, на якому підбито підсумки конкурсу серед представників засобів масової інформації області за найкраще висвітлення діяльності місцевих архівних установ, історичного минулого України та Запорізької області за допомогою оприлюднення та популяризації документів Національного архівного фонду у 2013 році до Дня журналіста.

Державним архівом Запорізької області щорічно до Дня журналіста, починаючи з 2005 року, проводиться конкурс серед представників засобів масової інформації за найкраще висвітлення діяльності місцевих архівних установ, історичного минулого України та Запорізької області за допомогою оприлюднення та популяризації документів Національного архівного фонду.

Робота із залучення до участі у конкурсі журналістів місцевих ЗМІ Запорізької області здійснюється через оргкомітет Державного архіву Запорізької області та архівні відділи районних державних адміністрацій та міських рад міст обласного значення.

У 2014 році матеріали на конкурс були надіслані архівними відділами Веселівської, Вільнянської, Запорізької, Кам’янсько-Дніпровської, Михайлівської, Розівської райдержадміністрацій та Запорізької і Енергодарської міських рад.

Вперше на конкурс цього року надіслали публікації архівні відділи Михайлівської райдержадміністрації та Запорізької міської ради.

Як і раніше, більшість статей присвячені подіям Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та долям видатних земляків.

Уваги заслуговують публікації Пихтєєвої В.П. присвячені видатним землякам-вільнянцям: поету Олександру Стешенко та вчительці Олександрі Бринзі. Окремо слід відмітити цикл статей Світличної Т.Г., присвячених визволенню Михайлівського району від фашистської навали та статтю про земляка Героя Соціалістичної Праці Пенькаса В.А. (до 75-річчя заснування звання Героя Соціалістичної Праці). Привернула увагу Митенкова Г.Г., яка окрім статей до 69 річниці визволення Кам’янсько-Дніпровського району від фашистів, зробила екскурс в історію публікацій газети (про що писала газета у далекому 1978 році).

Рішенням колегії від 28.05.2014 (протокол № 4) визначено переможців конкурсу і нагороджено Почесними грамотами Державного архіву Запорізької області:

Пихтєєву Віру Пантеліївну, члена Спілки журналістів України, завідувача відділу сільського господарства Вільнянського районного комунального підприємства «Редакція газети «Дніпровські вогні» за висвітлення історії краю через долі земляків ‑ видатних особистостей;

Світличну Тетяну Григорівну, члена Спілки журналістів України, кореспондента Комунального підприємства «Редакція газети «Михайлівські новини» за серію публікацій про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., долі земляків;

Митенкову Галину Григорівну, кореспондента Комунального підприємства «Редакція газети «Новини дня» за публікації про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., долі земляків.

На засіданні колегії було розглянуто ще два питання:

Про здійснення контролю за дотриманням законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи, станом архівної справи і діловодства, забезпеченням формування, комплектування, збереженості, обліку та використання документів Національного архівного фонду України, їх упорядкуванням в установах-джерелах формування НАФ архівним відділом Якимівської райдержадміністрації за період з травня 2009 року до травня 2014 року;

Про виконання рішення колегії Державного архіву Запорізької області від 22.05.2013 № 2 «Звіт про роботу начальника архівного відділу Запорізької міської ради щодо виконання повноважень органів виконавчої влади, делегованих органам місцевого самоврядування з питань управління архівною справою та діловодством, зберігання документів Національного архівного фонду, що мають місцеве значення, на відповідній території»

 

Протокол засідання колегії від 28.04.2014 № 3

РІШЕННЯ №1

РІШЕННЯ №2

РІШЕННЯ №3