Для звернень громадян: тел. (061) 787 45 51

image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

Підсумки роботи Державного архіву Запорізької області за тиждень 7 - 11 грудня 2020 року

Протягом тижня з 7 по 11 грудня 2020 року працівниками Державного архіву Запорізької області здійснено таку роботу:

За звітний період виконано 54 звернення громадян України та іноземців. На електронну пошту звернулися 58 громадян (з них 11 іноземців) та на телефону «гарячу» лінію звернулося 12 громадян. У читальному залі працювали 6 користувачів з документами Національного архівного фонду.

Надана методична та практична допомога працівникам Вознесенівського та Хортицького районних у місті Запоріжжі відділів державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) в упорядкуванні документів: підготовці описів справ постійного зберігання, складанні продовжень історичних довідок, передмов, титульних аркушів до описів справ, актів про вилучення для з нищення документів, не внесених до Національного архівного фонду.

Надано методичну та практичну допомогу 5 установам у проведенні упорядкування документів, а саме: Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації, КЗ «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» ЗОР, ДП «Запорізький державний цирк» Міністерства культури України, ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», які є джерелами формування Національного архівного фонду Державного архіву Запорізької області; у розробленні зведених номенклатур справ, положень про експертні комісії, інструкцій з діловодства Департаменту захисту довкілля Запорізької обласної державної адміністрації, Національному заповіднику «Хортиця», КП «Аптечне об’єднання «Фармація» ЗОР з дотриманням усіх протиепідемічних вимог.

Проводилося консультування працівників Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області з питань формування ліквідаційної справи та передавання документів постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу).

Підготовлені акти виконаних робіт з упорядкування документів на договірній основі ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод» та Департаменту фінансів Запорізької облдержадміністрації.

Продовжується приймання річних звітів від архівних установ області.

У рамках Програми охорони пам’яток історії і культури у м. Запоріжжя на 2018-2022 роки Державним архівом Запорізької області продовжується робота з підготовки документальної інформації для формування зведеної бази історико-архівної інформації, яка розміщується на електронному ресурсі «Запорізька спадщина» (оцифровано 258 документів).

За програмою «Архівні зібрання України» з підготовки путівників, анотованих реєстрів фондів, зведеного каталогу метричних книг та інших довідників проводилась така робота:

- проводилось вивірення тексту путівника, уточнення історичних довідок установ, організацій, підприємств, схеми систематизації фондів;

- проводилась робота з поповнення бази даних «Архівні фонди України» даними фондів, які надійшли на постійне зберігання, уточнення відомостей щодо раніше приєднаних та переданих фондів, внесення виправлень в інформацію про фонди відповідно до наказу Державної архівної служби України від 27.09.2013 № 137 «Про заходи щодо прискорення роботи зі створення Інформаційної системи «Архівні фонди України»;

- проводилась робота по внесенню змін і доповнень до електронного покажчика на фонди, які зберігаються в корпусі 2 Державного архіву.

На виконання завдань і заходів, передбачених Програмою здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів Національного архівного фонду на 2020-2024 роки, здійснено перевіряння наявності і стану документів по 1 фонду 896 одиниць зберігання зі складанням відповідних актів.

Проводилось перевіряння і внесення даних до облікових документів фондів нових надходжень та результатів уточнення фондування документів, формування справ фондів і описів справ.

На постійне зберігання до Державного архіву Запорізької області прийнято 317 справ від двох установ - джерел комплектування.

Проводилась видавання справ із архівосховищ і описів справ:

працівникам архіву – 870 справ;

користувачам – 137 справ;

укладання справ – 920 справ.

Закартоновано 317 справ.

За звітний період було проведено брошурування з формуванням блоків документів 5231 аркуш справ. Підшито справ, що містять до 25 аркушів – 16 справ, від 25 до 50 аркушів – 10 справ, від 50 до 100 аркушів – 25 справ, від 100 до 150 аркушів – 8 справ, понад 150 аркушів – 8 справ. Відскановано 2005 аркушів справ на паперовій основі.