image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

Змінити розмір шрифта

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Голодомор 1932-1933 років

Банер

Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Банер

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війнів

Банер

Архіви до 200-річного ювілею Великого Кобзаря

Банер

Я маю право!

Банер

Корисні посилання:

Що потрібно змінити на нашому сайті?

Результати

Державний архів Запорізької області: Офіційний сайт

«Козацькому роду нема переводу»

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Понеділок, 10 квітня 2017, 10:25

10 квітня 1992 р. у Запоріжжі відкрився перший фестиваль мистецтв «Козацькому роду нема переводу», присвячений 500-річчю Запорізького козацтва та 225-річчю Коліївщини. Протягом десяти днів вісім театрів з різних областей України виступали з виставами за одною тематикою – історія Запорізького козацтва, боротьба українського народу за вільну, демократичну, незалежну державу.

Читати далі: «Козацькому роду нема переводу»

 

Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Середа, 29 березня 2017, 13:08

29 березня 2017 року в Державному архіві Запорізької області відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області. В ході засідання розглянуто такі питання:

про план роботи Державного архіву Запорізької області на ІІ квартал 2017 року;

про роботу архівного відділу Енергодарської міської ради з питань виконання повноважень органів виконавчої влади, делегованих органам місцевого самоврядування з питань управління архівною справою та діловодством, зберігання документів Національного архівного фонду, що мають місцеве значення, на відповідній території, забезпечення зберігання та використання документів з особового складу ліквідованих установ м. Енергодара за період з листопада 2015 року до березня 2017 року.

Читати далі: Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області

   

«До 90 річчя з початку будівництва Дніпровської ГЕС»

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Середа, 15 березня 2017, 10:42

Побудову в Запоріжжі гідроелектростанції та великого металургійного комплексу передбачав державний план електрифікації ГОЕЛРО. Автор проекту Дніпровської ГЕС професор-гідротехнік Іван Гаврилович Александров.

Будівництво гідровузла розпочалося 15 березня 1927 р., а 10 жовтня 1932 р. стався урочистий пуск станції.

З побудовою Дніпрогесу було вирішено проблеми судноплавства Дніпром, почалась індустріалізація півдня України, електрифікація й водопостачання його міст та сіл, зрошення посушливих Таврійських степів. Завдяки Дніпрогесу відбувалися розвиток та зростання Запоріжжя, перетворення його на великий індустріальний центр.

Унікальна роль Дніпрогесу в економічному розвитку держави та визначний архітектурний ансамбль надають йому право бути символом нашого міста.

Читати далі: «До 90 річчя з початку будівництва Дніпровської ГЕС»

   

«До 100-річчя початку Української революції та створення Української Центральної ради»

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Понеділок, 06 березня 2017, 15:07

Один із найважливіших наслідків Першої світової війни потужне піднесення національно-визвольного та революційного рухів. На уламках трьох імперій, що зазнали поразки (Австро-Угорської, Німецької та Османської), і значно ослабленої Російської виникла велика кількість незалежних держав, зросла національна свідомість гноблених народів. Варто підкреслити, що Україна була в особливо тяжкому становищі, бо навіть недавно відродженні держави, у тому числі й ті, що виникали на уламках імперій (Польща, Чехословаччина, Румунія, Угорщина), прагнули анексувати на свою користь хоч якусь частину України. Отже, українці мусили боротися не лише проти імперій, а й проти молодих країн-хижаків. Після перемоги Лютневої революції в Україні виник ще один центр, який представляв інтереси українського народуУкраїнська Центральна Рада (УЦР). Її було створено 20 (7) березня 1917 р. у Києві з ініціативи українських політичних партій, наукових, освітніх, кооперативних, студентських та інших організацій. До Української Центральної Ради ввійшли керівники Товариства українських поступовців (ТУП), представники українських соціал-демократів, культурно-освітніх, кооперативних, студентських та інших організацій, громад і гуртків. Керівництво УЦР стало створювати в повітових містах, губерніях українські ради, підтримувало заходи щодо створення української преси, введення української мови в школах і становлення українських культурно-освітніх організацій – «Просвіт».

Таким чином Українська Центральна Рада стала центром українського національно-демократичного руху.

Читати далі: «До 100-річчя початку Української революції та створення Української Центральної ради»

   

Відбулося розширене засідання колегії

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Середа, 22 лютого 2017, 14:23

21 лютого 2017 року в Державному архіві Запорізької області відбулося розширене засідання колегії за участю працівників Державного архіву Запорізької області, архівних установ райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів.

На засіданні були підбиті підсумки роботи архівних установ області за 2016 рік та визначено завдання на 2017 рік та розглянуто питання про роботу Державного архіву Запорізької області щодо дотримання вимог чинного законодавства з питань запобігання і протидії корупції у 2016 році;

З усіх питань було прийнято відповідні рішення з урахуванням пропозицій доповідачів та виступаючих.

Читати далі: Відбулося розширене засідання колегії

   

АНОНС!

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Вівторок, 07 лютого 2017, 13:53

21 лютого 2017 року відбудеться розширене засідання колегії Державного архіву Запорізької області, присвячене підбиттю підсумків діяльності архівних установ області за 2016 рік та їх завданням на 2017 рік та Тематичний короткостроковий семінар з актуальних питань діяльності архівних установ області для працівників архівних установ райдержадміністрацій, архівних відділів міських (міст обласного значення) рад та трудових архівів. Місце проведення колегії та семінару: м. Запоріжжя, вул. Українська, 48; реєстрація учасників з 9.00 до 10.00 год.

 

   

Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Четвер, 26 січня 2017, 10:41

25 січня 2017 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області щодо підсумків роботи Державного архіву Запорізької області за 2016 рік та планування на 2017 рік. В ході засідання розглянуто такі питання:

про основні напрями діяльності Державного архіву Запорізької області на 2017 рік;

про план роботи Державного архіву Запорізької області на І квартал 2017 року;

про підсумки роботи Державного архіву Запорізької області зі зверненнями громадян за 2016 рік;

про виконання актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України з питань реалізації державної кадрової політики та про стан роботи з кадрами, підвищення кваліфікації кадрів у Державному архіві Запорізької області за 2016 рік;

щодо стану виконавської дисципліни та контролю за виконанням документів у Державному архіві Запорізької області у 2016 році.

Читати далі: Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

   

До дня Соборності та Свободи України (22 січня).

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Четвер, 19 січня 2017, 10:19

Українська громадськість відзначає річницю з Дня проголошення злуки (об’єднання) українських земель в єдину Українську державу. Передували цій визначній історичній даті бурхливі революційні події 1917 р., що призвели до падіння Російської імперії і надали історичний шанс українському народові, як і багатьом іншим, реалізувати своє право на самовизначеність та розбудову власної незалежної держави.

До дня Соборності та Свободи України

22 січня День Соборності та свободи України

 

   

Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Понеділок, 26 грудня 2016, 13:30

21 грудня 2016 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області. В ході засідання розглянуто такі питання:

про план роботи колегії Державного архіву Запорізької області на 2017 рік;

про стан пожежної безпеки у Державному архіві Запорізької області;

про виконання Державним архівом Запорізької області у 2009-2016 роках заходів Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ на 2009-2019 роки;

про виконання архівними установами Запорізької області у 2009-2016 роках заходів Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ на 2009-2019 роки;

про висвітлення діяльності у ЗМІ, співпрацю з інститутами громадянського суспільства та супровід й інформаційне наповнення офіційного веб-сайту Державного архіву Запорізької області у 2016 році;

про контроль за виконанням рішень колегії Державного архіву Запорізької області за 2015 рік;

про здійснення контролю за дотриманням законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи, станом архівної справи і діловодства, забезпеченням формування, комплектування, збереженості, обліку та використання документів Національного архівного фонду України, їх упорядкуванням в установах-джерелах формування НАФ архівного відділу Василівської райдержадміністрації за період з жовтня 2011 року до грудня 2016 року.

Читати далі: Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

   

«95 років від дня народження Киценка М.П. , письменника, краєзнавця (1921-1982 рр.)»

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

П'ятниця, 02 грудня 2016, 11:24

Киценко Микола Петрович (04. 12. 1921, с. Нижній Куркулак, нині с. Покровське Токмацького району Запорізької області – 10. 05. 1982, м. Запоріжжя) – журналіст, краєзнавець, партійний і радянський діяч, перший лауреат премії Д. Яворницького Всеукраїнської спілки краєзнавців. М.П.Киценко ґрунтовно вивчав історію, топоніміку і топографію запорізького краю і, зокрема, о. Хортиці та займався організаційно-практичною діяльністю по збереженню і увічненню козацьких пам'яток. У 1966 – 1973 рр. він голова правління Запорізької обласної організації Українського товариства охорони пам’ятників історії та культури. У 1965 р. під час підготовки до святкування 200-річчя Запоріжжя разом із начальником обласного управління культури Кириченком С. ініціював розгляд у ЦК КПУ і Раді Міністрів УРСР питання про оголошення о. Хортиця заповідником і створення там козацького історико-культурного меморіалу. 18 вересня 1965 р. було ухвалено постанову «Про увічнення пам’ятних місць, зв’язаних з історією запорозького козацтва», якою о. Хортиця було оголошено державним історико-культурним заповідником.

Читати далі: «95 років від дня народження Киценка М.П. , письменника, краєзнавця (1921-1982 рр.)»

   

Проведено семінар з питань організації діловодства і архівної справи

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Понеділок, 31 жовтня 2016, 10:20

28 жовтня 2016 року спеціалістами відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Запорізької області проведено семінар з питань організації діловодства і архівної справи для працівників діловодних служб та архівних підрозділів установ, організацій, підприємств - джерел формування Національного архівного фонду Державного архіву Запорізької області. З вітальним словом до учасників семінару звернувся Олександр Сергійович Тедєєв - директор Державного архіву Запорізької області. Також перед учасниками семінару виступали: заступник директора Державного архіву Запорізької області Ядловська Ольга Леонідівна, начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Фурсенко Тетяна Володимирівна, головний спеціаліст відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Земляна Ольга Миколаївна, провідний спеціаліст відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Колесник Ірина Миколаївна.

Читати далі: Проведено семінар з питань організації діловодства і архівної справи

   

Сторінка 10 з 25