Для звернень громадян: тел. (061) 787 45 51

image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

РІШЕННЯ № 4

 

РІШЕННЯ

колегії Державного архіву Запорізької області

 

26.12.2013

м. Запоріжжя

№ 4

 

Про контроль за виконанням рішень колегії Державного архіву Запорізької області за 2013 рік


Заслухавши та обговоривши інформацію заступника директора Пилявської О.Л. про стан виконання рішень колегії Державного архіву Запорізької області, прийнятих у 2013 році, колегія зазначає, що структурними підрозділами Державного архіву Запорізької області в цілому забезпечується виконання визначених цими рішеннями завдань.

В Державному архіві Запорізької області роботу з виконання рішень колегії організовано відповідно до Положення про колегію Державного архіву Запорізької області. Контроль за виконанням рішень колегії здійснює секретар, керівники структурних підрозділів і спеціалісти, на яких покладається контроль з конкретних питань. У відділі організації і координації архівної справи ведеться контрольна картотека питань, розглянутих на колегії, з 2013 року – в електронному вигляді. За 2013 рік складено 109 контрольних карток.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 887 «Про затвердження Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації» та наказу Державної архівної служби України від 18.01.2013 № 4 «Про затвердження Методичних рекомендацій» було підготовлено розпорядження голови облдержадміністрації від 04.03.2013 № 100 «Про затвердження положення та складу колегії Державного архіву Запорізької області».

Відповідно до Положення про Державний архів Запорізької області, затвердженого розпорядженням голови Запорізької облдержадміністрації від 04.03.2013 № 100 «Про затвердження Положення та складу колегії Державного архіву Запорізької області», видано наказ від 29.05.2013 № 38 «Про затвердження Положення про колегію Державного архіву Запорізької області». Станом на 25.12.2013 організовано і проведено 6 засідань колегії. В засіданнях брали участь представники Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної організації профспілки працівників державних установ, Запорізької обласної ради професійних спілок, Запорізького національного університету, Громадської ради при Запорізькій облдержадміністрації, Державного архіву Запорізької області, начальники архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад. За результатами розглянутих питань прийнято 33 рішення. Всі рішення колегії оголошуються до виконання наказами.

У цілому, рішення колегії направлені на забезпечення виконання Законів України, актів та доручень Президента й Уряду України, Державної архівної служби України та основних напрямів розвитку архівної справи на 2013 рік. Рішення виконані в повному обсязі.

Питання, які знаходяться на постійному контролі, регулярно розглядаються на засіданнях колегії:

- про виконання актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України з питань реалізації державної кадрової політики та про стан роботи з кадрами та кадровим резервом, підвищення кваліфікації кадрів у Державному архіві Запорізької області – 2 рази на рік;

- про підсумки роботи Державного архіву Запорізької області – 4 рази на рік;

- про підсумки роботи архівних відділів райдержадміністрацій та міськрад – 4 рази на рік;

- про підсумки роботи архівних установ області для зберігання документів, які не належать до складу Національного архівного фонду України (трудових архівів) – 1 раз на рік;

- про підсумки роботи Державного архіву Запорізької області зі зверненнями громадян – 4 рази на рік;

- про стан виконавської дисципліни та контрольної діяльності у Державному архіві Запорізької області – 4 рази на рік;

- про стан протидії корупції в Державному архіві Запорізької області – 2 рази на рік;

- про стан охорони праці у Державному архіві Запорізької області – 1 раз на рік;

- про стан пожежної безпеки у Державному архіві Запорізької області – 1 раз на рік;

- про стан підготовки архівних установ Запорізької області до роботи в осінньо-зимовий період – 1 раз на рік.

На виконання рішень колегії у квітні 2013 року проведено перевірку архівного відділу Бердянської райдержадміністрації з питання здійснення контролю за дотриманням законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи, станом архівної справи і діловодства, забезпеченням формування, комплектування, збереженості та обліку документів Національного архівного фонду України, їх упорядкуванням в установах-джерелах формування НАФ. Результати перевірки та звіт начальника архівного відділу Бердянської райдержадміністрації були розглянуті на колегії 29.04.2013.

В травні 2013 року проведено перевірку архівного відділу Запорізької міської ради з питання виконання повноважень органів виконавчої влади, делегованих органам місцевого самоврядування з питань управління архівною справою та діловодством, зберігання документів Національного архівного фонду, що мають місцеве значення, на відповідній території. Результати перевірки та звіт начальника архівного відділу Запорізької міської ради були розглянуті на колегії 22.05.2013.

На виконання наказу Державного комітету архівів України від 10.11.2009 № 190 «Про затвердження Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ на 2009-2019 роки» розроблена Програма здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів Національного архівного фонду архівними установами Запорізької області на 2010-2014 роки і затверджена наказом архіву від 08.02.2010 № 12. Питання виконання цієї Програми знаходиться на постійному контролі і щорічно розглядається на засіданнях колегії Державного архіву Запорізької області.

Щорічно за підсумками роботи архівних відділів райдержадміністрацій та міськрад рішенням колегії визначаються переможці в огляді-конкурсі серед колективів архівних відділів, які нагороджуються Почесними грамотами Державного архіву Запорізької області та Запорізької обласної організації профспілки працівників державних установ України. У 2013 році згідно з рішенням колегії від 19.02.2013 № 4 «Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію роботи колективів архівних відділів райдержадміністрацій та міськрад за 2012 рік» переможцями визнано начальників архівних відділів Михайлівської та Запорізької райдержадміністрацій та Мелітопольської міськради.

На виконання рішення колегії від 21.06.2004 № 4 «Про заохочення для представників електронних та друкованих засобів масової інформації всіх форм власності за найкраще висвітлення, за допомогою оприлюднення та популяризації документів Національного архівного фонду, історичного минулого Української держави та окремих її регіонів, діяльності державних архівів» та наказу Державного архіву Запорізької області від 26.04.2010 № 39 «Про затвердження Положення про проведення щорічного конкурсу серед представників засобів масової інформації за найкраще висвітлення діяльності місцевих архівних установ, історичного минулого України та Запорізької області за допомогою оприлюднення та популяризації документів Національного архівного фонду», що зареєстрований в Головному управлінні юстиції у Запорізькій області 27.04.2010 за № 9/1410, щорічно до Дня журналіста проводиться конкурс серед місцевих засобів масової інформації за найкраще висвітлення діяльності місцевих архівних установ, історичного минулого України та Запорізької області за допомогою оприлюднення та популяризації документів Національного архівного фонду. У 2013 році переможців було визначено на засіданні колегії 22 травня 2013 року і нагороджено Почесними грамотами Державного архіву Запорізької області:

- колектив редакції газети Запорізької обласної ради та облдержадміністрації «Запорізька правда» за сприяння інформаційно-публікаторській роботі Державного архіву Запорізької області, популяризацію документів Національного архівного фонду;

- Загусту Оксану Іванівну, штатного кореспондента газети «Енергія» (ВАТ «Запорізька АЕС) м. Енергодар, за висвітлення історії краю через долі земляків ‑ видатних особистостей;

- Ковальову Олену Олександрівну, завідуючу відділом молодіжної політики редакції Запорізької районної газети «Червоний промінь» за публікації про події Великої Вітчизняної війни, долі земляків, історію населених пунктів та установ району.

На виконання рішень колегії в Державному архіві Запорізької області проводяться заходи з питань удосконалення системи управління архівною справою:

- забезпечується виконання заходів до основних напрямків діяльності Державного архіву області;

- забезпечується підготовка та подання інформації про виконання основних напрямків діяльності Державного архіву області до Запорізької облдержадміністрації та Державної архівної служби України;

- забезпечується своєчасне виконання і подання у встановлені терміни планово-звітної документації з усіх напрямків діяльності Державного архіву Запорізької області;

- керівниками структурних підрозділів Державного архіву Запорізької області надається необхідна консультативно-методична допомога архівним відділам райдержадміністрацій та міських рад, трудовим архівам в організації роботи;

- на сайті Державного архіву Запорізької області було розміщено документальні виставки документів «Голодомор 1932 – 1933 рр. на Запоріжжі. Мовою документів.», «Добровільна організація патріотів с. Олексіївка Кам’янсько‑Дніпровського району Запорізької області», «Запоріжжя. Рік після Перемоги», «Легенда прикордонних військ Микита Карацупа» про Героя Радянського Союзу полковника Микиту Федоровича Карацупу, уродженця Запорізької області та інші;

- на виконання наказу Державної архівної служби України від 22.07.2013 № 98, відповідно до постанови Верховної Ради України від 04.07.2013 № 413-VІІ «Про відзначення 70-річчя прориву радянськими військами німецької лінії оборони «Вотан» та визволення міста Мелітополя» та доручення кабінету Міністрів України від 18.07.2013 № 28266/1/1-13 на офіційних сайтах Державної архівної служби України та Державного архіву Запорізької області розміщені он-лайнові виставки документів з фондів Державного архіву Запорізької області, центральних архівів України, Мелітопольського краєзнавчого музею та та Токмацького районного військово-історичного пошукового товариства «Вотан».

- архівному відділу Мелітопольської райдержадміністрації було надано копії архівних документів для підготовки в райдержадміністрації та сільрадах району виставок документів і матеріалів, присвячених 30-річчю прориву радянськими військами німецької лінії оборони «Вотан»;

- щоквартально розміщуються на веб-сайті Державного архіву Запорізької області інформації з найбільш актуальних питань, що хвилюють громадян, та відомості про роботу зі зверненнями громадян;

- у червні 2013 року проведений семінар з питань організації діловодства і архівної справи для працівників діловодних служб і архівних підрозділів установ, організацій, підприємств-джерел формування Національного архівного фонду України у зоні комплектування Державного архіву Запорізької області;

- у лютому та жовтні 2013 року проведені семінари з актуальних питань забезпечення збереженості архівних документів для працівників архівних відділів райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад та трудових архівів.

За результатами розгляду питань виконання актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України з питань реалізації державної кадрової політики та про стан роботи з кадрами та кадровим резервом, підвищення кваліфікації кадрів у Державному архіві Запорізької області:

- забезпечується контроль і виконання актів Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови обласної державної адміністрації, наказів Державної архівної служби України, чинних законодавчих і нормативних документів з питань реалізації державної кадрової політики, трудового законодавства;

- постійно проводиться робота щодо підвищення кваліфікації державних службовців шляхом їх участі у щорічному Всеукраїнському конкурсі «Кращий державний службовець»;

- у лютому та жовтні 2013 р. проведено семінари з керівниками та спеціалістами архівних відділів районних державних адміністрацій, міських рад та трудових архівів;

- у березні 2013 року було проведено щорічну оцінку виконання державними службовцями покладених на них обов’язків і завдань за 2012 рік. Результати щорічної оцінки затверджені наказом директора архіву від 28.03.2013 № 22;

- у листопаді 2013 року проведено атестацію державних службовців Державного архіву Запорізької області.

На виконання рішень колегії про стан виконавської дисципліни та контрольної діяльності у Державному архіві Запорізької області:

- проводиться інформування першого заступника голови облдержадміністрації про виконання протокольних доручень голови облдержадміністрації, наданих на нарадах із заступниками голови облдержадміністрації та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних органів виконавчої влади;

- постійно здійснюється моніторинг виконання завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами і дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами та дорученнями Укрдержархіву, розпорядженнями голови облдержадміністрації;

- забезпечується дотримання Порядку проведення оцінки ефективності здійснення контролю в Запорізькій обласній державній адміністрації, який затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації від 05.06.2012 № 255 та Порядку здійснення контролю, перевірки виконання документів та моніторингу виконавської дисципліни у Державному архіві Запорізької області, який затверджено наказом від 12.07.2012 № 53.

За результатами оцінки стану протидії корупції в Державному архіві Запорізької області:

- здійснюються необхідні організаційні, інформаційно-роз’яснювальні, методичні та профілактичні заходи для підвищення ефективності роботи щодо попередження, запобігання та протидії корупційним проявам у діяльності державних службовців відповідно до Державної програми запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 № 1240, в частині, що стосується Державного архіву Запорізької області;

За підсумками стану роботи зі зверненнями громадян:

- щотижнево на нарадах у директора аналізується стан організації роботи із зверненнями громадян упродовж минулого тижня;

- забезпечується постійний уважний розгляд звернень громадян, отриманих на Урядовій телефонній «гарячій лінії», та оперативно вирішуються порушені у них питання;

- забезпечується першочергове виконання запитів та звернень учасників ліквідації аварії на ЧАЕС;

- забезпечується своєчасне виконання депутатських звернень та запитів відповідно до чинного законодавства.

За результатами оцінки стану охорони праці у Державному архіві Запорізької області:

- укладено Колективний договір на 2013-2017 роки, який зареєстровано Управлінням праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району, реєстраційний номер 08-15/13/12 від 26 лютого 2013 року;

- загальними зборами трудового колективу Державного архіву Запорізької області від 11.02.2013 затверджені Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників Державного архіву Запорізької області затверджені та введені в дію згідно з наказом архіву від 11.02.2013 № 13. Згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» Правила внутрішнього трудового розпорядку розміщено на веб-сайті Державного архіву Запорізької області;

- забезпечується виконання зобов’язань за розділом «Охорона праці» галузевої угоди між Державною архівною службою України та Профспілкою працівників державних установ України на 2012-2017 роки, Колективного договору Державного архіву Запорізької області на 2013-2017 роки та дотримання вимог Закону України «Про охорону праці»;

- 24.04.2013 було проведено тематичний семінар з питань охорони праці та пожежної безпеки для працівників архіву з демонстрацією виставки-презентації та проведенням вікторини з питань охорони праці, пожежної безпеки, техніки безпеки в Державному архіві Запорізької області.

За результатами розгляду питань про стан пожежної безпеки у Державному архіві Запорізької області та стан підготовки архівних установ Запорізької області до роботи в осінньо-зимовий період:

- видано накази Державного архіву Запорізької області:

від 05.11.2012 № 70 «Про посилення протипожежного захисту в архівних установах Запорізької області»;

від 03.01.2013 № 2 «Про затвердження Плану заходів щодо забезпечення охоронного режиму, надійної експлуатації інженерних мереж та комунікацій будівель архіву на 2013 рік»;

від 03.01.2013 № 3 «Про призначення відповідальних за пожежну безпеку», внесено зміни до нього згідно з наказом від 20.05.2013 № 33;

від 20.05.2013 № 34 «Про призначення відповідальних за технічний стан пожежних гідрантів»;

від 05.08.2013 № 5-АГ «Про затвердження заходів з підготовки до опалювального періоду 2013-2014 років».

- видано наказ від 05.08.2013 № 56 «Про підготовку державних архівних установ Запорізької області до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років», яким затверджено План заходів Державного архіву Запорізької області з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років

Відповідно до наказу від 03.01.2013 № 1 «Про призначення відповідальних за збереження документів Національного архівного фонду та за пожежну безпеку в архівосховищах і приміщеннях архіву» зі змінами; призначені відповідальні за пожежну безпеку, видачу-приймання справ, опечатування архівосховищ та робочих приміщень.

Враховуючи зазначене колегія Державного архіву Запорізької області

вирішила:

1. Інформацію заступника директора Пилявської О.Л. взяти до відома.

2. Заступнику директора Пилявській О.Л., секретарю колегії Федько А.А.:

- посилити контроль за виконанням прийнятих колегією рішень; термін виконання – постійно;

- продовжити практику щорічного аналізу роботи з виконання рішень колегії та розгляду цього питання на засіданні колегії Державного архіву Запорізької області; термін виконання – щорічно;

- забезпечити публікацію рішень колегії на веб-сайті Державного архіву Запорізької області; термін виконання – постійно;

3. Керівникам структурних підрозділів:

- у висновках і пропозиціях до рішень колегії та у проектах рішень колегії чітко визначати терміни виконання завдань; термін виконання – постійно;

- посилити персональну відповідальність та вжити заходів щодо неухильного виконання у встановлені терміни завдань, визначених рішеннями колегії; термін виконання – постійно;

- доповідати заступнику Державного архіву Запорізької області про стан виконання завдань, передбачених рішеннями колегії, у день завершення строку їх виконання, копію інформації надавати секретареві колегії; термін виконання – постійно.

4. Заступнику директора Пилявській О.Л. до 27.12.2013 забезпечити підготовку проекту наказу про оголошення рішення колегії.

5. Контроль за виконанням рішення колегії покласти на директора Державного архіву Запорізької області Тедєєва О.С.


Голова колегії

О.С.Тедєєв

Секретар колегії

А.А.Федько